GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9343355
*
nr 934 3355
Fat
4 st, Kina, diameter: 11
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:50:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 17:20:09
1
100 kr
12/1 11:04:10
2
300 kr
12/1 16:13:24
3
300 kr
12/1 16:13:24
2
300 kr (Budbetjänt)
12/1 16:14:52
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien fat keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:58
-
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:02
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:17
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25
*
Fat
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 3355
Fat
4 st, Kina, diameter: 11
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 17:20:09 | 1 | 100 kr |
12/1 11:04:10 | 2 | 300 kr |
12/1 16:13:24 | 3 | 300 kr |
12/1 16:13:24 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/1 16:14:52 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien fat keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:58 -
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:02 -
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:17 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25